اخبار و مقالات

آقای xu xiangnan در سخنان خود گفت، باید صنایع مبلمان در سراسر جهان با یکدیگر ارتباط نزدیک داشته و این صنعت جهانی می بایست توسط همه کشورها اداره شود.

این جلسه با سخنرانی خوش آمد گویی آقای Xu Xiangnan آغاز شد. او در سخنان خود بیان داشت که صنایع مبلمان در سراسر جهان با یکدیگر ارتباط نزدیک دارند و این صنعت جهانی بایستی توسط همه کشورها اداره شود. مسئولیت ها و منافع صنعتی آن بایستی توسط همه به اشتراک گذاشته شود. با مشارکت هر کشور در صنعت مبلمان و تلاش برای حفظ آن، نه تنها ارتقا منافع ملی و منطقه ای ممکن می شود، بلکه به توسعه جامعه جهانی مبلمان نیز کمک می کند. ما باید به یاد داشته باشیم که مردم امروزه چه نیازی دارند و فراموش نکنیم که مسئولیت نسل آینده را نیز بر عهده دارند. وظیفه ما ارتقاء رفاه عمومی برای صنعت مبلمان جهانی است. ما می توانیم آینده ای روشن را با ایده هایی مانند هم افزایی، همکاری و مزایای متقابل ایجاد کنیم.·        معرفی  همه انجمن ها، مؤسسه ها و شرکت ها (5 دقیقه برای هر یک)

شرکت کنندگان در اولین مجمع عمومی کنفدراسیون جهانی مبلمان از کشورهای مختلف از جمله چین، تایلند، مالزی، ایتالیا، بلغارستان، رومانی، کره، هنک کنگ، سنگاپور، فنلاند، پاکستان، مکزیک، پرتغال، ایران، آلمان، روسیه، لهستان، برزیل، کانادا، اندونزی، مصر، میانمار، فیلیپین و .. حضور داشتند و معرفی از تشکل های متبوعه خود ارائه دادند.

آقای علیخانی ،دبیرکل شورای ملی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته، پس از تشکر از اتحادیه مبلمان ملی چین به عنوان میزبان نخستین مجمع عمومی کنفدراسیون جهانی مبلمان، به معرفی شورای ملی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته ایران پرداخت. ایشان با بیان این که این شورا در سال 2011 تاسیس شده است، عنوان کرد : "این شورا که عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران است، 35 تشکل ملی واستانی و حدود 60 هزار واحد صنعتی، کارگاهی و تجاری را تحت پوشش دارد. صنعت چوب و مبلمان ایران، حدود 9 درصد اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است و سالانه حدود ده میلیارد دلار گردش مالی دارد. محصولات تولیدی این صنعت علاوه بر مصرف داخلی، به کشورهای منطقه و نیز کشورهای اروپایی و آفریقایی صادر می شود. نمایشگاه های بزرگ بین المللی، کنفرانس دکو، موزه مبل، شهرک های صنعتی و مجتمع های تجاری، مراکز علمی و دانشگاهی، اساتید برجسته، دانش آموختگان متخصص و دانشجویان صنایع چوب و مبلمان، بازار مصرف 80 میلیونی و علاقه مردم به مبلمان و دکوراسیون جلوه خاصی به این صنعت در ایران داده است. فرصت های سرمایه گذاری بی نظیری در ایران وجود دارد. امیدواریم شروع فعالیت کنفدراسیون جهانی مبلمان، گامی در جهت افزایش هر چه بیشتر همکاری های بین المللی همه اعضا باشد.  لذا از این فرصت استفاده کرده و از اعضای کنفدراسیون جهانی مبلمان در پنج قاره و نیز اعضای کافا(CAFA) جهت همکاری بیشتر در زمینه طراحی، سرمایه گذاری، تولید و فناوری های مدرن و نیز تجارت مبلمان دعوت می کنم. در پایان برای این جلسه و کنفدراسیون جهانی مبلمان آرزوی موفقیت دارم".·        تایید لیست عضویت WFC و امضای فرم عضویت 

در این مرحله هر سازمان فرم عضویت در کنفدراسیون جهانی مبلمان را امضا کرد. بنابراین تا کنون 45 سازمان از سرتاسر دنیا در این کنفدراسیون عضو شده اند که نام تعدادی از کشورهای عضو به شرح زیر می باشد: 

پاکستان، آمریکا، سنگاپور، برزیل، اوکراین، روسیه، ترکیه، لهستان، بریتانیا، بلغارستان، هلند، ایتالیا، چین، مصر، ژاپن، تونس، هنگ کنگ، هند، اندونزی، ایران، ایتالیا، مکزیک، کره، لیتوانی، فرانسه، مالزی، میانمار، پرتغال، رومانی، تایلند و ...·        طرح و بررسی کلیات اساسنامه  WFC

نمایندگان حاضر در اجلاس، پیشنهاداتی در مورد بازنگری کلیات اساسنامه، حق عضویت، کمیته های تخصصی، صلاحیت اعضا و فعالیت های WFC مطرح کردند. 

·        انتخابات ریاست کنفدراسیون جهانی مبلمان

تنها کاندیدای تصدی سمت ریاست کنفدراسیون جهانی مبلمان، آقای Xu  بودند که اکثریت قریب به اتفاق اعضای WFC به ایشان رای دادند و آقای Xu به عنوان رئیس کنفدراسیون جهانی مبلمان 2024-2019 انتخاب شدند.


·        سخنرانی افتتاحیه رئیس WFC

در سخنرانی ریاست کنفدراسیون جهانی مبلمان، آقای Xu همه اعضا را به انجام کارهای زیر تشویق کرد:

1.      افزایش تبادل فرهنگی همه اعضا با همکاری یکدیگر به منظور تقویت احترام متقابل و اعتماد به یکدیگر. 

2.      نوآوری صنعتی و ارتقای سطح صنعت مبلمان.

3.      ایجاد محیط کسب و کار سودمند برای تجارت بین المللی.

4.      ایجاد تعادل در توسعه صنعتی سراسر جهان برای رسیدن به موفقیت مشترک.

5.      پایبند بودن به اصول برابری، منافع متقابل و همکاری برد-برد در راه جهانی شدن اقتصادی صنعت مبلمان.

6.       حفظ چشم انداز و پیروی از روند صنعتی ساختن اقتصاد آزاد به منظور افزایش متداوم سطح صنعت مبلمان در جهان.

 

·        انتصاب دبیرکل و مشاور

در ادامه جلسه رئیس کنفدراسیون جهانی مبلمان، خانم Linda Tu نایب رئیس اتحادیه مبلمان ملی چین را به عنوان دبیرکل کنفدراسیون جهانی مبلمان و آقای Kok Chye Loo  نایب رئیس IAFP را به عنوان مشاور این کنفدراسیون منصوب کردند. 

نقشه راه توسعه صنایع چوب، مبلمان و دکوراسیون کشور تهیه خواهد شد

یازدهمین جلسه اتاق فکر شورای ملی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته روز سه شنبه 24 اردیبهشت ماه سال جاری با دستور کار بررسی روش های رونق تولید و توسعه صادرات محصولات صنایع چوب، مبلمان و دکوراسیون با حضور سرکار خانم مهندس محرابی مدیرکل محترم صنایع نساجی، پوشاک، چرم و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، روسای تشکل های صنفی، صنعتی و صادراتی، تنی چند از مدیران محترم شرکت های تأمین کننده مواداولیه، تولیدکنندگان، صادرکنندگان و توزیع کنندگان انواع محصولات صنایع چوب،مبلمان و  دکوراسیون، فعالان اقتصادی مرتبط و اساتید دانشگاه های مربوطه برگزار گردید.

در این جلسه، فعالان اقتصادی و روسا و مدیران تشکل های صنفی، صنعتی و صادراتی صنایع چوب، مبلمان و دکوراسیون با اشاره به نامگذاری سال 1398 تحت عنوان "رونق تولید" توسط مقام معظم رهبری و تاکید روسای محترم قوا بر حمایت از تولید داخلی، کمبود مواد اولیه و نهاده های تولید، کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش، مشکلات مالیاتی، گمرکی و تامین اجتماعی، ممنوعیت ها و محدودیت های حاکم بر واردات مواداولیه و نهاده های تولید، تشریفات طولانی و زمان بر بودن فرایند ثبت سفارش، تخصیص و تامین و انتقال ارز، تهیه اسناد تجاری، افزایش قیمت تمام شده ناشی از افزایش نرخ ارز، تورم، حقوق و دستمزد وسایر عوامل و هزینه های سربار، کاهش فروش و ... را از جمله مسایل و مشکلات صنایع چوب، مبلمان و دکوراسیون دانستند.
فعالان اقتصادی، فرایند های اداری در دستگاه های اقتصادی مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و گمرک را طولانی ارزیابی کردند و آ ن را یکی از مشکلات مهم و اساسی این صنف و صنعت برشمردند. واگذاری نمایشگاه های تخصصی صنعت چوب، مبلمان و دکوراسیون به افراد غیر حرفه ای که صرفا به منافع کوتاه مدت خود فکر می کنند، و نه به سرنوشت صنعت کشور و نه به منافع ملی، عدم دسترسی به آمارهای دقیق صنایع چوب، مبلمان و دکوراسیون در شاخص هایی مانند حجم سرمایه گذاری های انجام شده، میزان گردش مالی، میزان اشتغال، ظرفیت های اسمی و عملی تولید و ... ، از دیگر مشکلات این صنایع بیان شد که ناشی از عدم مشورت دستگاه های اقتصادی با بخش خصوصی و تشکل های مربوطه در این حوزه می باشد.
حاضران در جلسه، سیاست های تجاری و ارزی جاری را یکی از دلایل اصلی مشکلات تولید و صادرات کشور بیان نمودند و از دستگاه های دولتی درخواست کردند که در شرایطی که تحریم های ظالمانه مشکلات زیادی را برای تولید، واردات مواد اولیه و نهاده های تولید و نیز صادرات غیر نفتی کشور و از جمله صادرات محصولات صنایع چوب، مبلمان و دکوراسیون ایجاد کرده است، ضرورت دارد دستگاه های اقتصادی در سال رونق تولید، با اصلاح سیاست های تجاری، ارزی و صادراتی و اصلاح رویه ها و فرایندها و با مشورت تشکل های بخش خصوصی از تولید و صادرات ایران عزیز اسلامی حمایت های مؤثر به عمل آورند.
نظر به اینکه محصولات این صنایع ترکیبی از هنر، خلاقیت، نوآوری و تکنولوژی است لازم است سازمان حمایت در قیمت گذاری محصولات صنایع چوب،مبلمان و دکوراسیون، ابعاد هنری و نوآورانه این محصولات را نیز مدنظر قرار دهد.
در ادامه جلسه، سرکار خانم مهندس محرابی مدیرکل محترم صنایع نساجی ، پوشاک و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام خرسندی از برگزاری این نشست و هم اندیشی و تبادل نظر با صاحبان صنایع و تولیدکنندگان و صادرکنندگان هنر صنعت چوب،مبلمان و دکوراسیون، حضور در این قبیل جلسات و همفکری و مشورت با فعالان اقتصادی را جزو برنامه های راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت و اداره کل متبوعه دانست و براستمرار جلسات و مشورت با بخش خصوصی تأکید کرد. ایشان در ادامه سخنان خود اظهار داشت : تلاش وزارت صمت حمایت از تولید و صادرات غیرنفتی و بویژه صادرات محصولات صنعتی است و تلاش می نماید با همکاری سایر وزارتخانه ها و سازمان های ذیربط، مشکلات تولید و صادرات را حل کند. وی در ادامه گفت: اداره کل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی بعنوان دفتر تخصصی این حوزه از تمام ظرفیت های خود برای کمک به تولیدکنندگان استفاده خواهد کرد.
در پایان جلسه، مقرر شد: در سال رونق تولید و به منظور حمایت از تولید، اشتغال و صادرات غیرنفتی کشور، مسائل و مشکلات صنایع چوب،مبلمان و دکوراسیون به صورت جدی بررسی و جهت حل و فصل آنها پیگیری لازم بعمل آید. به همین منظور یک کارگروه تخصصی مشترک بین وزارت صمت (اداره کل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی) و شورای ملی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته تشکیل شود و اقدامات زیر بر پایه تعامل،همدلی و همکاری بخش های دولتی و خصوصی صورت پذیرد :
-  مسائل و مشکلات مطروحه در این نشست هم اندیشی را وزارت صمت پیگیری نماید.
- نقشه ی راه تولید و صادرات محصولات صنایع چوب، مبلمان و دکوراسیون با کمک بخش خصوصی تهیه شود.
- بانک آمار و اطلاعات صنایع چوب، مبلمان و دکوراسیون کشور تکمیل و بروز رسانی شود.
- موضوع برگزاری نمایشگاه های تخصصی حوزه صنایع چوب،مبلمان و دکوراسیون آسیب شناسی شود و مشکلات جاری در این زمینه، با توجه به اینکه برگزاری نمایشگاه بعنوان مهمترین ابزار بازاریابی محسوب می شود، رفع گردد.
- با محوریت وزارت صمت، جلسات تخصصی با سازمان های امورمالیاتی، تأمین اجتماعی، گمرک ایران، بانک مرکزی، سازمان حمایت، سازمان توسعه تجارت و ... جهت کمک به حل و فصل مشکلات صنایع چوب، مبلمان و دکوراسیون برگزار گردد.
با حضور دبیرکل شورای ملی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته و هیئت همراه، اولین مجمع عمومی کنفدراسیون جهانی مبلمان (WFC) در تاریخ 31 می 2019 در شهر چنگدو، مرکز استان سیچوآن چین برگزار شد.

16 مارس 2019 ، بیست و دومین مجمع عمومی سالیانه کافا در شهر لونگجیانگ استان گوانگ دونگ چین برگزار شد . در این نشست ، همه اعضاء به اتفاق به ادامه کار " انجمن ملی مبلمان چین " به عنوان رئیس کافا رای دادند.

مدیران اجرایی بازارهای مبل ایران ، در روز ملی روابط عمومی و ارتباطات با حضور در جمع کارکنان روابط‌عمومی این بازار ضمن تبریک این روز، از زحمات و تلاش‌های آنان تجلیل کردند.

مراسم گرامیداشت روز دندانپزشک در بازارهای مبل و موبایل ایران

برگزاری جشن پایان سال بازارهای مبل و موبایل ایران

 امسال نیز همانند سال های قبل جشن پایان سال

مراسم قرعه کشی اولین دوره جشنواره فروش مبلمان بازار مبل ایران ، روز پنجشنبه مورخ 1397/12/16 همزمان با شب میلاد حضرت امام محمد باقر(ع)

مراسم گرامیداشت روز زن و مقام مادر در مجموعه شماره یک و سه بازار مبل ایران برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه در بازارهای مبل و موبایل ایران با حضور مدیر مراکز تجاری گروه سرمایه گذاری تات برگزار شد.

پانزدهمین مجمع عمومی سالیانه بازارهای مبل و موبایل ایران دوشنبه 15 بهمن ماه 1397 در سالن همایش بازار مبل ایران شماره سه برگزار شد.

مسائل و مشکلات صنف و صنعت مبلمان و راهکارهای مربوطه بررسی شد.

در دهمین جلسه اتاق فکر شورای ملی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته

هشتمین نمایشگاه بین المللی مبلمان اداری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شورای ملی مبلمان

هشتمين نمايشگاه بين المللي مبلمان اداری Hofex- Office Section2019  روز جمعه 21 دي ماه1397 با حضور مديران ارشد

به گزارش روابط عمومی شورای ملی مبلمان و دکوراسیون و صنایع وابسته؛

نهمین جلسه اتاق فکر شورا برگزار شد

در روز سه شنبه 4 دی ماه 1397 نهمین جلسه شورا با حضور دبیرکل محترم شورا،

🔹شهردار منطقه۱۷ در جلسه هیئت امنا و کسبه بازار مبل:

🔹بازار مبل یافت آباد، سرمایه ملی است

🔹 امیر محسنی گفت: بازار مبل یافت آباد در منطقه ما یک سرمایه ملی است

وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه ای با هدف تنظیم بازار داخلی، صادرات هرگونه چوب و مصنوعات چوبی را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، در این اطلاعیه انواع مقطوعات چوبی خام،