مسائل و مشکلات صنف و صنعت مبلمان و راهکارهای مربوطه بررسی شد.

در دهمین جلسه اتاق فکر شورای ملی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته

در روز دوشنبه اول بهمن سال 1397 دهمین جلسه اتاق فکر شورا با موضوع بررسی گزارش مشکلات صنف و صنعت چوب و مبلمان برگزار گردید. در این جلسه که به ریاست آقای مهندس علی انصاری رئیس محترم شورا و با حضور جمعی از پیشکسوتان صنف و صنعت، روسا، اعضای هیات مدیره و دبیران تشکل های صنفی، صنعتی، تولیدی، صادراتی و علمی عضو شورای ملی مبلمان، صاحبان صنایع، تامین کنندگان، توزیع کنندگان و صادرکنندگان مواد اولیه و یراق آلات و نیز محصولات ساخته شده، اساتید مراکز علمی و دانشگاهی و اصحاب رسانه های جمعی و تخصصی برگزار شد، مسائل و مشکلات جاری صنف و صنعت مبلمان و دکوراسیون و راهکارها و راه حل های مربوط به آن مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

در این نشست، ابتدا گزارش میدانی تهیه شده از مشکلات صنف و صنعت مبلمان و دکوراسیون توسط آقای علیخانی دبیرکل شورا ارائه شد. در ادامه، حاضران با تاییدگزارش ارائه شده، مواردی را برای پیگیری رفع مشکلات مطرح شده برشمردند. از جمله موارد مهم و طرح شده عبارتند از: تهیه برنامه راهبردی برای حل مشکلات صنعت، تشکیل یک کارگروه چالاک و متخصص برای پیگیری مشکلات مطروحه، احصا قوانین و مقررات و فرآیندهای دریافت تسهیلات برای کمک به تولید از منابع مختلف از جمله منابع صندوق توسعه ملی، تلاش برای استفاده از ظرفیت های بخش دولتی برای کسب بازارهای صادراتی جهت فعالان بخش خصوصی.

در انتها ریاست محترم شورا ضمن تاکید بر اینکه این شرایط در گذشته نیز برای جمهوری اسلامی ایران با اشکال دیگر وجود داشته و با هماهنگی و همدلی همه مردم و قوا سه گانه، نظام موفق به عبور از شرایط بوجود آمده شده است، با جمع بندی مطالب ارائه شده توصیه نمودند:

1- مسائل و مشکلات احصاء شده طبقه بندی و الویت گزاری شوند و در قالب برنامه های کوتاه مدت و میان مدت پیگیری شوند.

2- با همدلی، همکاری و هم افزایی و با استفاده از ظرفیت های انسانی، تکنولوژیکی، خلاقانه و مدیریتی و ... صنف و صنعت نسبت به حل مشکلات اهتمام شود.

3- جلسات هم اندیشی و اتاق فکر شورا به صورت مستمر برگزار شود.

4- شورا با هم فکری و تشریک مساعی تشکل های عضو نسبت به انعکاس گزارش موصوف حاوی مسائل و مشکلات و راه حل های مربوطه به دستگاه های دولتی و حاکمیتی و نیز پیگیری موارد مطروحه اقدام کند.


وزارت صنعت صادرات چوب را ممنوع اعلام کرد

وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه ای با هدف تنظیم بازار داخلی، صادرات هرگونه چوب و مصنوعات چوبی را

شهردار منطقه۱۷ در جلسه هیئت امنا و کسبه بازار مبل

🔹شهردار منطقه۱۷ در جلسه هیئت امنا و کسبه بازار مبل:

🔹بازار مبل یافت آباد، سرمایه ملی است<