🔹شهردار منطقه۱۷ در جلسه هیئت امنا و کسبه بازار مبل:

🔹بازار مبل یافت آباد، سرمایه ملی است

🔹 امیر محسنی گفت: بازار مبل یافت آباد در منطقه ما یک سرمایه ملی است

و باید از این فرصت منطقه برای توسعه درون زا و ارتقا کیفیت زندگی شهروندان بیشترین بهره برداری را کنیم. منطقه۱۷، با اجرای برنامه ۴ساله به میزان ۱۰ سال توسعه خواهد یافت

🔹 به گزارش فلاح اوشاخلاری، جلسه شهردار منطقه۱۷ با کسبه و هیئت امنای بازار مبل یافت آباد در سالن اجتماعات شهرداری منطقه۱۷ در حال برگزاری است.

🔹 امیرمحسنی در آغازینه این جلسه با اشاره به نقش مهم کسبه و کارآفرینان در اجتماع گفت: معتقدم کسی که کارآفرین است و برای تولید سرمایه می آورد را باید حمایت کرد. باید دست کارآفرینی که واسطه رزق رسانی به کارگران جامعه است را بوسید.

🔹شهردار منطقه۱۷ با ارائه گزارشی از ظرفیت ها، فرصت ها و تهدیدهای منطقه گفت: جمعیت زیاد یکی از همین موضوعات است. با ایده های نو و استفاده از فرصت وجود جوانان منطقه می توان کسب و کارهای جدید ایجاد کرد. باید دست به دست هم دهیم تا پا خور بازارمان خوب شود.

🔹وی با اشاره به اینکه این منطقه ۸۰ سال پیش شکل گرفته است، تصریح کرد: امسال برای نخستین بار در منطقه ما دانشگاهی تاسیس شده است. یکی از ویژگی های منطقه ارزش ها و فرهنگ هاست اما به لحاظ توسعه رفاهی شهروندان در رتبه های پایین قرار دارد.

🔹وی گفت: اجرای برنامه ۴ساله ای که برای توسعه محلات منطقه با همکارانم طراحی کرده ایم، به میزان ۱۰ سال منطقه مان توسعه خواهد یافت و امروز در دهمین ماه فعالیت اجرایی خود به توفیقات خوبی دست یافته ایم.

🔹 امیر محسنی با ارائه برنامه های اجرا شده و نقشه راه چهار ساله مدیریت شهری منطقه۱۷ در ماه های آتی گفت: برنامه های ما از جز به کل و به عبارتی از پایین به بالاست. برنامه هایی که به صورت لوکال و محلی و بومی با تدقیق و تفکر کارشناسان برای جغرافیای منطقه۱۷ طراحی شده است. در روزهای نخست حضورم در منطقه، با بازدید از محلات مشکلات مردم را احصا کردیم. سند تحول محلات را با تاکید بر زیست پذیری شهروندان طراحی شد.

🔹 وی با تاکید بر اینکه باید امروز راجع به ارتقا کیفیت زندگی مردم صحبت و تدبیر کنیم گفت: شهروندان باید در زندگی فردی شان پیشرفت کنند تا کسب و کار بازاریان توسعه پیدا کند. هر وقت احساس کنیم تافته جدا بافته ایم، خانه هایمان در منطقه دیگر است و کاسبی مان در اینجاست, رشد نخواهیم کرد. کاسبی بده بستان است و باید غم مشتری که همان مردم و همسایگانمان هستند را هم بخوریم و برایشان تدبیر کنیم

🔹وی گفت: سیاست کاری ما، ارتباط شفاف با سرمایه گزاران در فضای شیشه ای است تا توسعه درون زا بدهیم. بنابراین باید فکر کنیم چرا سرانه های ما پایین است؟ و چرا باید مشتریان ما فقط از بیرون منطقه مان باشند. باید مهاجرت های  منطقه را با حمایت بخش خصوصی فاخرتر کنیم. باید به دنبال توانمند سازی مردم باشیم تا زندگی با کیفیت تری داشته باشند.

🔹محسنی گفت: برای این کار باید برای مردم با مشارکت خودشان اشتغال زایی کنیم. ما بنگاه اقتصادی نیستیم، بلکه یک نهاد اجتماعی هستیم و باید برای تمام اقشار جامعه فکر کنیم.

🔹شهردار منطقه ۱۷ پیشنهادهایی برای توسعه کسب و کار و بررسی ایجاد و طراحی پیاده راه با همفکری کسبه بازار مبل را داد. وی گفت: امروز شهرداری منطقه۱۷ صورت مسئله برای توسعه اقتصادی که همان مشارکت پذیری شهروندان است، را پاک نمی کند. شهرداری منطقه۱۷ از همه ظرفیت ها برای آبادانی و رفاه شهروندان استفاده خواهد کرد

✔️مرجع اطلاع از آخرین اخبار و اتفاقات منطقه۱۷


وزارت صنعت صادرات چوب را ممنوع اعلام کرد

وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه ای با هدف تنظیم بازار داخلی، صادرات هرگونه چوب و مصنوعات چوبی را

نهمین جلسه اتاق فکر شورا برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شورای ملی مبلمان و دکوراسیون و صنایع وابسته؛

نهمین جلسه اتاق فکر شور