آقای xu xiangnan در سخنان خود گفت، باید صنایع مبلمان در سراسر جهان با یکدیگر ارتباط نزدیک داشته و این صنعت جهانی می بایست توسط همه کشورها اداره شود.

این جلسه با سخنرانی خوش آمد گویی آقای Xu Xiangnan آغاز شد. او در سخنان خود بیان داشت که صنایع مبلمان در سراسر جهان با یکدیگر ارتباط نزدیک دارند و این صنعت جهانی بایستی توسط همه کشورها اداره شود. مسئولیت ها و منافع صنعتی آن بایستی توسط همه به اشتراک گذاشته شود. با مشارکت هر کشور در صنعت مبلمان و تلاش برای حفظ آن، نه تنها ارتقا منافع ملی و منطقه ای ممکن می شود، بلکه به توسعه جامعه جهانی مبلمان نیز کمک می کند. ما باید به یاد داشته باشیم که مردم امروزه چه نیازی دارند و فراموش نکنیم که مسئولیت نسل آینده را نیز بر عهده دارند. وظیفه ما ارتقاء رفاه عمومی برای صنعت مبلمان جهانی است. ما می توانیم آینده ای روشن را با ایده هایی مانند هم افزایی، همکاری و مزایای متقابل ایجاد کنیم.·        معرفی  همه انجمن ها، مؤسسه ها و شرکت ها (5 دقیقه برای هر یک)

شرکت کنندگان در اولین مجمع عمومی کنفدراسیون جهانی مبلمان از کشورهای مختلف از جمله چین، تایلند، مالزی، ایتالیا، بلغارستان، رومانی، کره، هنک کنگ، سنگاپور، فنلاند، پاکستان، مکزیک، پرتغال، ایران، آلمان، روسیه، لهستان، برزیل، کانادا، اندونزی، مصر، میانمار، فیلیپین و .. حضور داشتند و معرفی از تشکل های متبوعه خود ارائه دادند.

آقای علیخانی ،دبیرکل شورای ملی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته، پس از تشکر از اتحادیه مبلمان ملی چین به عنوان میزبان نخستین مجمع عمومی کنفدراسیون جهانی مبلمان، به معرفی شورای ملی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته ایران پرداخت. ایشان با بیان این که این شورا در سال 2011 تاسیس شده است، عنوان کرد : "این شورا که عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران است، 35 تشکل ملی واستانی و حدود 60 هزار واحد صنعتی، کارگاهی و تجاری را تحت پوشش دارد. صنعت چوب و مبلمان ایران، حدود 9 درصد اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است و سالانه حدود ده میلیارد دلار گردش مالی دارد. محصولات تولیدی این صنعت علاوه بر مصرف داخلی، به کشورهای منطقه و نیز کشورهای اروپایی و آفریقایی صادر می شود. نمایشگاه های بزرگ بین المللی، کنفرانس دکو، موزه مبل، شهرک های صنعتی و مجتمع های تجاری، مراکز علمی و دانشگاهی، اساتید برجسته، دانش آموختگان متخصص و دانشجویان صنایع چوب و مبلمان، بازار مصرف 80 میلیونی و علاقه مردم به مبلمان و دکوراسیون جلوه خاصی به این صنعت در ایران داده است. فرصت های سرمایه گذاری بی نظیری در ایران وجود دارد. امیدواریم شروع فعالیت کنفدراسیون جهانی مبلمان، گامی در جهت افزایش هر چه بیشتر همکاری های بین المللی همه اعضا باشد.  لذا از این فرصت استفاده کرده و از اعضای کنفدراسیون جهانی مبلمان در پنج قاره و نیز اعضای کافا(CAFA) جهت همکاری بیشتر در زمینه طراحی، سرمایه گذاری، تولید و فناوری های مدرن و نیز تجارت مبلمان دعوت می کنم. در پایان برای این جلسه و کنفدراسیون جهانی مبلمان آرزوی موفقیت دارم".·        تایید لیست عضویت WFC و امضای فرم عضویت 

در این مرحله هر سازمان فرم عضویت در کنفدراسیون جهانی مبلمان را امضا کرد. بنابراین تا کنون 45 سازمان از سرتاسر دنیا در این کنفدراسیون عضو شده اند که نام تعدادی از کشورهای عضو به شرح زیر می باشد: 

پاکستان، آمریکا، سنگاپور، برزیل، اوکراین، روسیه، ترکیه، لهستان، بریتانیا، بلغارستان، هلند، ایتالیا، چین، مصر، ژاپن، تونس، هنگ کنگ، هند، اندونزی، ایران، ایتالیا، مکزیک، کره، لیتوانی، فرانسه، مالزی، میانمار، پرتغال، رومانی، تایلند و ...·        طرح و بررسی کلیات اساسنامه  WFC

نمایندگان حاضر در اجلاس، پیشنهاداتی در مورد بازنگری کلیات اساسنامه، حق عضویت، کمیته های تخصصی، صلاحیت اعضا و فعالیت های WFC مطرح کردند. 

·        انتخابات ریاست کنفدراسیون جهانی مبلمان

تنها کاندیدای تصدی سمت ریاست کنفدراسیون جهانی مبلمان، آقای Xu  بودند که اکثریت قریب به اتفاق اعضای WFC به ایشان رای دادند و آقای Xu به عنوان رئیس کنفدراسیون جهانی مبلمان 2024-2019 انتخاب شدند.


·        سخنرانی افتتاحیه رئیس WFC

در سخنرانی ریاست کنفدراسیون جهانی مبلمان، آقای Xu همه اعضا را به انجام کارهای زیر تشویق کرد:

1.      افزایش تبادل فرهنگی همه اعضا با همکاری یکدیگر به منظور تقویت احترام متقابل و اعتماد به یکدیگر. 

2.      نوآوری صنعتی و ارتقای سطح صنعت مبلمان.

3.      ایجاد محیط کسب و کار سودمند برای تجارت بین المللی.

4.      ایجاد تعادل در توسعه صنعتی سراسر جهان برای رسیدن به موفقیت مشترک.

5.      پایبند بودن به اصول برابری، منافع متقابل و همکاری برد-برد در راه جهانی شدن اقتصادی صنعت مبلمان.

6.       حفظ چشم انداز و پیروی از روند صنعتی ساختن اقتصاد آزاد به منظور افزایش متداوم سطح صنعت مبلمان در جهان.

 

·        انتصاب دبیرکل و مشاور

در ادامه جلسه رئیس کنفدراسیون جهانی مبلمان، خانم Linda Tu نایب رئیس اتحادیه مبلمان ملی چین را به عنوان دبیرکل کنفدراسیون جهانی مبلمان و آقای Kok Chye Loo  نایب رئیس IAFP را به عنوان مشاور این کنفدراسیون منصوب کردند. 

وزارت صنعت صادرات چوب را ممنوع اعلام کرد

وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه ای با هدف تنظیم بازار داخلی، صادرات هرگونه چوب و مصنوعات چوبی را

شهردار منطقه۱۷ در جلسه هیئت امنا و کسبه بازار مبل

🔹شهردار منطقه۱۷ در جلسه هیئت امنا و کسبه بازار مبل:

🔹بازار مبل یافت آباد، سرمایه ملی است<